İsmail Yıldız Serbest bırakıldı

Gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak Metris F Tipi Cezaevine konulan Sitemizin yazarı ve Postager editörü gazeteci İsmail Yıldız serbest bırakıldı.


Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bir dava kapsamında ifade veremediği gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra gözaltına alınıp tutuklanan gazeteci ve sitemiz editörü İsmail Yıldız, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.

Haber takibi sırasında gözaltına alındıktan sonra 12. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanarak Metris F Tipi Cezaevine gönderilen Yıldız, bir gün sonra aynı mahmeke tarafından serbest bırakıldı. Yasadışı silahlı örgüte üye olmak ve propagandasını yapmak suçlamasıyla tutuklanan Yıldız, savunmasında, "Silahlı örgüte üye olmak onun araç ve gereçlerini taşımak demektir. Silahını taşırsın, bombasını taşırsın, doküman ve eylem krokilerini taşırsın. oysa hakkımdaki bu saçma iddiayı destekleyecek tek delil yoktur. Silahlı bir örgüte üye değilim. Propaganda suçlaması ise tamamen mesleki icraatımdan ibaret. DTP'nin bir  basın açıklamasını haberleştirmek üzere gittiğim il binası önünde polislerce gözaltına alındım ve haber amaçlı aldığım görüntü ve fotoğraflara el kondu. Bunlar propaganda gerekçesi sayılacaksa binlerce gazeteciyi aynı suçtan tutuklayın, ben de propaganda yaptığımı kabul edeceğim" dedi.

Mahkeme heyeti Yıldız'ın savunmasını aldıktan sonra serbest kalmasına karar verdi.

Postager