Diyarbakır'da 30 genç kendi filmini çekecek

 

AMED - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü ve Diyarbakır Valiliği koordinasyonunda SODES tarafından finanse edilen Kısa Film Atölyesi Projesi kapsamında 30 genç kendi filmini çekecek.
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı Sinema Birimi tarafından hazırlanıp uygulanan proje kapsamında 18-29 yaş arasında 30 gençler kısa film atölyesinde kurs görecek. Uzman hocaların vereceği kursta gençler film okumaları, teorik dersler, kamera, çekim teknikleri ve ışık dersleri görecek. 
Gençlerin kendi ifade dillerini oluşturmasını hedefleyen projeyle kentteki sinemasal gelişmenin de ivme kazanması bekleniyor. Proje sonunda gençler kendi kısa filmlerini çekecek ve filmlerle ilgili bir de gala yapılacak.
SON BAŞVURU 20 OCAK
Şubat 2011’de başlayacak ve dört ay sürecek eğitimler için; 18-29 yaş arasındaki genç kursiyer adayları Sümerpark içinde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’ndan edinecekleri başvuru formunu doldurarak 20 Ocak 2011’e kadar teslim etmeleri gerekiyor. Konuyla ilgili olarak bilgi almak isteyenler de Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı’nın 0 412 226 21 80 numaralı telefonundan ilgiliye ulaşabilecek