Günlük Gazetesi'ne Sinema Dicle'den Teşekkürler

 

     

Türkiye’de ve Kürdistan'da demokrasi adına yayın yapan özgür basın geleneğinin sayılı isimleri içerisinde yer alan kurumlardan biri olan Günlük Gazetesi'ni, bir çok engel ve baskıya rağmen , özgür basın geleneği ile yaptıkları yayından dolayı kutluyoruz.

Günlük gazetesi  yazarı Yavuz Fırat’ın “SINIR VE SINIRLARA DAİR” isimli yazısında; " Sadece tırnak için de! Şöyle ‘sinemadicle.com’ diye adresleri belirtip, siteleri önermeye karar verdim artık, çünkü kaçtır, nedenini bilmediğim-çözemediğim tuhaf linklerle karıştırılıp sayfaya diziliyor verdiğim adresler, kasıt yok biliyorum, ama olduka görüntü kirliliği yaptığı için, hevesim kaçıyordu. Evet ‘sinemadicle.com’ Kürt sinema mecrası konusunda oldukça doyurucu bir yayın yapıyor, onları buradan kutluyor, sizlere sınırsız bir dünya diliyorum… " paragrafı ile okurlarına sitemizi önermesinden mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.

Kürt sineması  adına çıktığımız bu yolda gösterdikleri ilgiden dolayı sayın Yavuz Fırat şahsında Günlük gazetesi ve çalışanlarına Sinema Dicle çalışanları olarak teşekkürü borç biliyor, hep beraber sınırsız bir dünya diyoruz.. 

 Sinema Dicle Çalışanları .