Sineması olmayan Şırnak'ta film çekiyorlar

Şırnakta berberlik yapan Bilişik kardeşler, arkadaşlarının desteğiyle köyde yaşanan bir aşk hikayesinin anlatıldığı "Dermansız Dert" adlı filmin çekimlerine başladı.

Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı ve Cudi Dağı eteklerindeki Esenli köyü yakınlarında "Dermansız Dert" adlı film çekimleri yapılıyor. Yönetmenliğini berber Mesut Bilişik'in yaptığı filmde, köyde yaşanan aşk hikayesi anlatılıyor.

Film için gerekli izinleri aldıklarını belirten Mesut Bilişik, kardeşi Mehmet Bilişik ile ilçede berberlik yaptıklarını belirterek, sinemaya olan meraklarının onları film çekmeye yöneltiğini söyledi.

Kardeşiyle film yapmaya karar verdiklerini, arkadaşlarının da desteğiyle filmin çekimlerine başladıklarını anlatan Bilişik, kullandıkları kamera ve di ğer malzemeleri ise basın mensuplarından aldıklarını belirtti.
Bilişik, şunları söyledi:
"Filmde, birbirini seven iki gencin arasına giren ağa ve ağanın oğlunun zulme karşı verdiği mücadeleyi anlatıyoruz. Arkadaşlarımızla bir araya gelip bu filmi çekmeye başladık. Bu filmde bizlerden desteğini hiç esirgemeyen basın mensuplarına da çok teşekkür ediyoruz. Sinemadan yoksun Şırnak'ta kendi imkanlarımız ile film çekiyoruz. Şırnak bölgesinde sinema salonu yok. Ancak biz gençler kendi aramızda amatörce de olsa bu filmi çekmeye karar verdik. Gençlerimize sanatın yolunu açmak istiyoruz. Maddi imkanlarımız yeterli olmasa da kendi çabamızla bu filmin çekimlerini gerçekleştiriyoruz. Gönül isterdi ki daha güzelini yapalım. Daha iyisini yapalım ama imkan yok. Filmde 70 arkadaşımız rol alıyor. Film sahnesine göre arkadaşlarımızı çağırıyoruz. Arkadaşlarımız rollerini çok gerçekçi ve içten yapıyor."