Cem YILMAZ Mardin Yolcusu

Cem Yılmaz ;yönetmen Ferzan Özpetek’in İstanbul ve Mardin’de çekeceği “Sonra Ağlayacağım” filminde oynayacak.

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek son filmini Türkiye'de çekecek. Özpetek, Cem Yılmaz'ın da rol alacağı ve yapım aşamasında katkıda bulunduğu filmin ismini açıkladı. Çekimleri ağırlıklı olarak İstanbul ve Mardin'de yapılacak filmin isminin 'Sonra Ağlayacağım' olduğunu söyleyen Özpetek, 11 yıl sonra Türkiye'de kamera arkasına geçmenin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Yapım aşamasında da katkıda bulunan Cem Yılmaz'ın yanı sıra başka Türk oyuncuların da rol alacağı filmin çekimlerine Eylül-Ekim aylarında başlayacaklarını belirten Özpetek şöyle konuştu:

5 İtalyan kadın oynayacak

"Yeni filmin büyük kısmını Türkiye'de çekmek istiyorum. Cem Yılmaz beğendiğim ve takdir ettiğim bir oyuncu. Türk sinemasında çok beğendiğim ve çalışmak istediğim başka oyuncular da var. Filmin konusunu yeni bitirdik ve Cem'le senaryo üzerinde çalışıyoruz. Cem'in görüşleri çok hoşuma gidiyor, dışarıdan bakıyor ve bu bana yarıyor."

Filmin İstanbul ve Mardin'de geçtiğini anlatan ünlü yönetmen sözlerini şöyle sürdürdü: "Her yazışta bir sürü şeyi değiştiriyorum ve bu nedenle kafamda oyuncular var. Çok meşhur isimler de var ama henüz söylemek istemiyorum. Türkiye'den Cem Yılmaz ve 2 tane daha önemli oyuncu var. Filmde 6-7 tane kadın var ve bunlardan 4-5 tanesini İtalyan oyuncular oynayacak. Kadroda epey bir oyuncu var. Bu kadar fazla kişilik koymak tehlikeli ama benim hoşuma gidiyor. Türkiye'de Hamam'ı çektim ve tüm dünyayı açılmama sağlayan bir filmdi. Gişesi ile eleştiriler de iyiydi; beni başarıya götürdü."

11 yıl sonra yeniden

Türkiye'de film çekmenin daha heyecan verici olduğunu itiraf eden Özpetek şunları söyledi: "Harem Suare'yi de burada çektim ve aradan 11 yıl geçti. Şimdi heyecanlanıyorum çünkü benim için değişiklik ve yenilik olacak. Mardin beğendiğim ve sevdiğim bir şehir. Biliyorsunuz galaları hep Antep'te yapıyorum, orasını da çok severim. Aslında güneyin o kısmı benim hoşuma gidiyor. Gala yine orada mı olur, şimdilik bir şey söyleyemem. İnşallah olur ama film nasıl çıkacak bakalım; bakarsanız kötü bir film olur."