‘Bizim Büyük Çaresizliğimiz’ Altın Ayı’da yarışacak

10-20 Şubat günleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan 61. Berlin Film Festivalinde (Berlinale), aralarında Yönetmen Seyfi Teoman’ın “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filminin de bulunduğu 16 film “Altın Ayı” için yarışacak.
10-20 Şubat günleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan 61. Berlin Film Festivalinde (Berlinale), aralarında Yönetmen Seyfi Teoman’ın “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filminin de bulunduğu 16 film “Altın Ayı” için yarışacak. Berlin- Berlinale Direktörü Dieter Kosslick’in de katıldığı basın toplantısı ile tanıtılan festivalde, farklı kategorilerde 58 ülkeden toplam 385 film gösterilecek. Ayrıca Türklerin Almanya’ya göçünü konu alan, yönetmenliğini Yasemin Samdereli’nin yaptığı ve Vedat Erincin, Fahri Yıldırım, Aylin Tezel, Lilay Huser ve Demet Gül’ün oynadığı “Almanya-Willkommen in Deutschland” (Almanya-Almanya’ya Hoşgeldiniz) adlı film de yarışma dışı gösterilecek filmler arasında yer alıyor.
CAFER PENAHİ İLE DAYANIŞMA
Berlinale Direktörü Dieter Kosslick, İran’da hapis cezasına çarptırılan Cafer Penahi ile dayanışma amacıyla, 11 Şubatta Penahi’nin “Offside” filminin gösterileceğini açıkladı.
Festivalin jüri heyetinde yer alan Penahi hakkında verilen cezaya karşı temyize gidildiğini hatırlatan Kosslick, Penahi’nin yurt dışına çıkışına izin verilmesini ve Berlinale kapsamında Berlin’e gelmesini ümit ettiğini söyledi.
Ethan ve Joel Coen kardeşlerin “True Grit” adlı filmiyle açılacak olan Berlinale’de, “Altın Ayı” için yarışacak filmlerden 13’ünün dünya prömiyerinin yapılacağı bildirildi. Berlinale’de kısa film kategorisinde, yönetmenliğini Arin İnan Arslan’ın yaptığı “Pera Berbange” adlı film de gösterilecek.

 

 • Yapım:
  2009 ~ Almanya,  Hollanda,  Türkiye
 • Tür:
  Dram,  Gençlik,  Romantik
 • Yönetmen:
  Seyfi Teoman
 • Oyuncular:
  İlker Aksum,  Mehmet Ali Nuroğlu,  Taner Birsel,  Baki Davrak,  Güneş Sayın,  Fatih Al
 • Senaryo:
  Seyfi Teoman,  Baris Bicakci
 • Senaryo (Kitap):
  Barış Bıçakçı
 • Gösterim Tarihi:
  15 Nisan 2011 (Türkiye)