‘Babamın Sesi’ YENİ FİLM

 

 
 
Babamın Sesi’nin çekimleri Elbistan’da başladı
 
Yapımcılığını Özgür Doğan’ın yaptığı ‘Babamın Sesi’ filminin çekimleri Elbistan’da başladı.
03 Mayıs 2011 / 23:30

Yapımcılığını Özgür Doğan'ın yaptığı 'Babamın Sesi' filminin çekimleri Elbistan'da başladı.

            Perişan Film tarafından çekimleri yapılan Babamın Sesi, Elbistan ve Ekinözü'ne bağlı Nergele köyünde çekilecek.

            Filmin yönetmenliğini; Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan yaparken, senaryosunu ise Orhan Eskiköy yazdı. Filmde, Elbistanlı olan Zeynel Doğan ve Asiye Doğan ile Fatih Gençkal ve Gülizar Doğan rol alıyorlar.

            Elbistan'ın çeşitli noktalarında çekimlerine başlanan filmin konusu ise şöyle:

             “Zeynel'in Elbistan'da yaşayan annesi Base, Zeynel çalışmaya başladığından beri kış aylarını onun evinde geçirir. Babası Mustafa ise, yıllar önce, Maraş olaylarından sonra iş bulmakta zorlanınca Arabistan'a vinç operatörü olarak çalışmaya gitmiştir. O dönemde köyde okuma-yazma bilen az olduğu için, ailesine mektup yerine ses kasetleri göndermiştir. Ailesi de aynı biçimde, ses kasetleri doldurarak ona cevap yollamıştır. Ayrı geçen yıllar boyunca aradaki en güçlü bağ bu seslerdir.

            Babasını sadece sesinden tanıyan ve onunla bu sayede ilişki kurmuş olan Zeynel, yıllar sonra annesinden zar zor bu kasetlerden birini almıştır. Sık sık bu sesleri dinler. Base, kaybolacağı ya da bozulacağı endişesiyle, diğer kasetleri Zeynel'le paylaşmak istememiştir. Elinde başka kaset olmadığını söylese de Zeynel o kasetlerin peşine düşer. Base için, yalnız geçen ömrü boyunca kocasını yanındaymış gibi hissettiren o seslerdir.”