"Bir Zamanlar Anadolu'da

 

Bir Zamanlar Anadolu'da Ayrıntılar: Yapım:2011 ~ Bosna-Hersek, Türkiye
Tür:Dram, Psikolojik
Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular: Yılmaz Erdoğan, Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış, Taner Birsel, Ercan Kesal, Muhammet Uzuner
Senaryo:Nuri Bilge Ceylan
Yapımcı:Zeynep Özbatur

Life in a small town is akin to journeying in the middle of the steppes: the sense that "something new and different" will spring up behind every hill, but always unerringly similar, tapering, vanishing or lingering monotonous roads...

IN TURKISH:

Kasabalarda hayat, bozkırın ortasında sürdürülen yolculuklara benzer. Her tepenin ardında "yeni ve farklı bir şey" çıkacakmış duygusu, ama her zaman birbirine benzeyen, incelen, kıvrılan, kaybolan veya uzayan tekdüze yollar..

Başrollerinde Muhammet Uzun, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel ve Ahmet Mümtaz Taylan'ı izleyeceğimiz film, önümüzdeki hafta başlayacak olan Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışacak. 

Bir doktorla savcının Anadolu bozkırlarında bir gecede geçen gerilimli hikâyesinin anlatıldığı filmin basın bültenindeki tanıtımı şöyle:
Kasabalarda hayat, bozkırın ortasında sürdürülen yolculuklara benzer. Her tepenin ardında "yeni ve farklı bir şey" çıkacakmış duygusu, ama her zaman birbirine benzeyen, incelen, kıvrılan, kaybolan veya uzayan tekdüze yollar...