Yavuz Bingöl, Osman Baydemir'i oynayacak

 

 Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Trabzon'un Çayırbağı Beldesi Belediyesi'ne hediye ettiği bir itfaiye aracının yaptığı bin 200 kilometrelik yolculukta başına gelenler beyaz perdeye aktarıldı. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Trabzon'un Çayırbağı Beldesi Belediyesi'ne hibe ettiği bir adet itfaiye acının serüveni beyaz perdeye taşınıyor. Yönetmenliğini Murat Saraçoğlu'nun yaptığı 'Yangın var' adlı filmin başrollerinde Osman Sonant ve Nezrin Cavadzade' paylaşırken, filmde Yavuz Bingöl, Erkan Can, Şerif Sezer, Settar Tanrıöğen, Gaffur Uzuner ve "Çok Güzel Haraketler Bunlar" adlı sitkomda büyük beğeni toplayan Metin Yıldız da rol alıyor. 

Tarihi Kervansaray Otel'in avlusunda kurulan platoda çekimleri süren sinema filminde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i canlandıran Yavuz Bingöl, bu filmde kendisini konuk oyuncu gördüğünü belirterek, "Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı'nı oynuyorum. Hoş, politik komedi diyebileceğimiz bir hikaye. İnandığım, sevdiğim, beğendiğim bir hikaye. Ülkemizin de böyle bir hikayeye şu dönemlerde, şu günlerde ihtiyaç var" dedi.