Hisham Zaman'dan karlı bir aşk öyküsü "Welatê Berfê"Norveç'te soğuk ve karlı bir iklimde geçen dramatik komik bir aşk öyküsünü anlatıyor bize Kürt Yönetmen Hisham Zaman. Vinterland..Welatê Berfê.. Mülteci duyguları en iyi hissettiren Bawke filminin yapımcısı bu kez Kış Ülkesi ile hoş dakikalar yaşatmayı başarıyor sinema severlere.

 

1975 doğumlu genç yönetmen Hisham Zaman, Kış Ülkesi ile film boyunca sinema severlerin yüzünde tebessümün eksik olmayacağı bir komedi-dram aşk hikayesini, günümüz sanal aşkların belkide bir kürt versiyonu olarak kurgulamış. Filmin konusuna gelince; Filmin kahramanı Güney Kürdistan'lı Renas Norveç'te yaşayan bir mültecidir.Kürdistan'lı bir kızla evlenmek istemektedir. Aşık olduğu Firmesk, evlilik için Norveç'e geldiğinde, olaylar beklendiği gitmez. Acaba Renas sadece fotoğrafını gördüğü bu kıza aşık olabilecek mi?

Peki ya, fotoğrafta gördüğü kız ile gerçek arasında büyük bir fark varsa ne olacak? Tam da burada eğlenceli ve hoş dakikalar izleyiciyi buluyor. Eğer Kürt halkının tarihindeki tüm yasaklar ve acılara rağmen, biraz da neşelenmek için bir film arıyorsanız, bu film izlenmeli diyoruz.


Sinema Dİcle..

HER HAKKI SAKLIDIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KOPYALANMASI VEYA YENİDEN YAYINLANMASI YASAKTIR