Ghobadi 'gergedanlar' ile geliyor

Kürt yönetmen Bahman Ghobadi, Türkiye’deki ilk filmi "Gergedanlar Mevsimi"nin çekimlerine başlıyor. Filmin oyuncu kadrosu ise tamamlanmak üzere. Önümüzdeki ay çekimlerine başlanacak filmin başrolünde dünyaca ünlü oyuncu Monica Belluci var. Türkiye’den ise Beren Saat, Belçim Bilgin, Caner Cindoruk’un da yer aldığı filmde Tuba Büyüküstün’ün oynayıp oynamayacağı henüz netleşmedi.
 

“Sarhoş Atlar Zamanı” filmiyle ünlenen uluslararası festivallerin “ödül avcısı” Kürt yönetmen Bahman Ghobadi, Türkiye’de çekilecek ilk filmine hazırlanıyor. "Gergedanlar Mevsimi" adını taşıyan filminde Ghobadi dünya, İran ve Türkiye’deki ünlü oyuncuları bir araya getiriyor.

İran sinemasının en önemli isimlerinden Behrouz Vossoughi’nin başrolünü oynadığı Monica Bellucci, Caner Cindoruk, Beren Saat, Belçim Bilgin gibi isimler de rol alacak. Filmin çekimleri Mart ayında başlıyor. Filmde Berhouz Vossoughi'nin eşini canlandıran İtalyan yıldız Monica Bellucci, çekimler için 5-20 Mart tarihleri arasında İstanbul’a geleceği öğrenildi.

Hanımın Çiftliği dizisinde Kemal adlı karakteri oynayan Caner Cindoruk ise İranlı oyuncu Vossoughi'nin gençliği rolünü canlandırıyor. Ünlü oyuncu Beren Saat ise Bellucci'nin kızı rolünü üstlenecek. Filmde adı geçen başka bir ünlü oyuncu ise Tuba Büyüküstün. Ancak Büyüküstün’ün film kadrosunda yer alıp almayacağı henüz netlik kazanmadı. 

Filmin Türkiye’deki yapımcısı Menderes Demir ise ünlü oyuncuların Ghobadi ile çalışmayı seve seve kabul ettiklerini söyledi. Biter bitmez Cannes Film Festivali olmak üzere birçok festivalde gösterilecek film, gerçek bir hikayeyi konu alıyor.